STRONA GŁÓWNA  /
DZIAŁALNOŚC SZKOLENIOWA  /  APLIKACJE INSPEKTORSKIE

APLIKACJE INSPEKTORSKIE

POWRÓT

 

Szkolenie dla kandydatów na inspektorów pracy (Aplikacja Inspektorska) w obecnie realizowanym kształcie, to intensywne roczne szkolenie teoretyczne i praktyczne, którego głównym celem jest przygotowanie aplikanta do realizacji podstawowych zadań inspektora pracy poprzez przekazanie mu wiedzy, wykształcenie umiejętności oraz ukształtowanie właściwych postaw.

Kształcenie ma charakter unitarny - tak, aby każdy inspektor niezależnie od posiadanego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego, mógł w pełni samodzielnie wykonywać zadania i korzystać z uprawnień nadanych ustawą o Państwowej Inspekcji Pracy.

Podczas szkolenia aplikacyjnego realizowanych jest 700 godzin wykładów i ćwiczeń obejmujących m. in. takie zagadnienia jak:

  • Państwowa Inspekcja Pracy - podstawy prawne działania, zadania, uprawnienia,
  • Prawo pracy,
  • Bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia,
  • Psychologia zachowań inspektora pracy.

Szkolenie przyszłej kadry inspekcyjnej odbywa się we wrocławskim Ośrodku (ok. 6 miesięcy teorii) oraz w Okręgowych Inspektoratach Pracy (ok. 6 miesięcy praktyki). W czasie cyklu szkoleniowego słuchacze uczą się oceny warunków pracy w zakładach pracy, w szczególności oceny ryzyka wypadkowego, identyfikacji i oceny ryzyka zdrowotnego związanego z występowaniem czynników szkodliwych w środowisku pracy, kontroli przestrzegania prawa pracy oraz stosowania środków prawnych służących eliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości.

 

Linki:

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

 

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ