STRONA GŁÓWNA  /
O NAS
/  Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna

BUDYNEK BIUROWO SZKOLENIOWY

Budynek biurowo-szkoleniowy Ośrodka Szkolenia PIP jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Do Ośrodka Szkolenia PIP można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
W budynku biurowo-szkoleniowym Ośrodka Szkolenia PIP nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do siedziby Ośrodka Szkolenia PIP można wejść głównym wejściem od ul. M. Kopernika 5. Wejście znajduje się na poziomie 0. Wewnątrz budynku, blisko wejścia głównego znajduje się winda, którą można dostać się na każde piętro Ośrodka Szkolenia PIP.
Do siedziby można wejść także wejściem bocznym od strony parkingu wewnętrznego Ośrodka Szkolenia PIP. Na parkingu wyznaczone jest miejsce dla niepełnosprawnych. Do wejścia bocznego prowadzą schody i podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Ogólnodostępne korytarze, które znajdują się w Ośrodku Szkolenia PIP, posiadają odpowiednią szerokość ciągów komunikacyjnych. Dostosowane wymiary gwarantują komfortową przestrzeń manewrową osobom poruszającym się na wózkach. Korytarze nie posiadają progów, a wejścia do nich posiadają minimalną szerokość 90 cm. W części korytarzy znajdują się miejsca odpoczynku z krzesłami.
Schody zewnętrzne przy wejściu bocznym nie posiadają wysuniętych nosków stopni, posiadają poręcze. Poręcz znajduje się także przy podjeździe dla osób poruszających się na wózkach.
Schody wewnątrz budynku są wyposażone w balustrady oraz poręcze przynajmniej z 1 strony. W wielu przypadkach zawierają także spoczniki, gdzie następuje zmiana kierunku biegu schodów. W budynku znajdują się poręcze okrągłe.
Wewnątrz Ośrodka Szkolenia PIP znajdują się windy, z których można swobodnie korzystać. Elementy sterowne windy są umieszczone na takiej wysokości, by umożliwić ich obsługę osobom poruszającym się na wózkach.
W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnyc przewidzianych dla osób niepełnosprawnych.
Przy Ośrodku Szkolenia PIP znajduje się parking wewnętrzny z wyznaczonym miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking jest możliwy po użyciu domofonu przy szlabanie wjazdowym.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego na miejscu lub online.

 

BUDYNEK HOTELOWY

Budynek hotelowy Ośrodka Szkolenia PIP nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Do budynku hotelowego Ośrodka Szkolenia PIP można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. W budynku hotelowym Ośrodka Szkolenia PIP nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku hotelowego Ośrodka Szkolenia PIP można wejść głównym wejściem od ul. M. Kopernika 9. Wejście znajduje się na poziomie 0, jednak prowadzą do niego betonowe stopnie.
Do budynku hotelowego Ośrodka Szkolenia PIP można wejść także wejściem bocznym od strony parkingu wewnętrznego Ośrodka Szkolenia PIP. Na parkingu wyznaczone jest miejsce dla niepełnosprawnych. Do wejścia bocznego prowadzą schody i podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Ogólnodostępne korytarze, które znajdują się w budynku hotelowym Ośrodka Szkolenia PIP, posiadają odpowiednią szerokość ciągów komunikacyjnych. Dostosowane wymiary gwarantują komfortową przestrzeń manewrową osobom poruszającym się na wózkach. Korytarze nie posiadają progów, a wejścia do nich posiadają minimalną szerokość 90 cm. W części korytarzy znajdują się miejsca odpoczynku z fotelami.
Schody zewnętrzne przy wejściu głównym i bocznym nie posiadają wysuniętych nosków stopni. Schody zewnętrzne przy wejściu głównym posiadają poręcze. 
Schody wewnątrz budynku są wyposażone w balustrady oraz poręcze przynajmniej z 1 strony. W jednym z ciągów zawierają także spocznik, gdzie następuje zmiana kierunku biegu schodów. W budynku znajdują się poręcze okrągłe.
Wewnątrz budynku hotelowego Ośrodka Szkolenia PIP nie ma windy. Brak także windy przy schodach wejściowych przy wejściu głównym i bocznym.
W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych przewidzianych dla osób niepełnosprawnych.
Przy Ośrodku Szkolenia PIP znajduje się parking wewnętrzny z wyznaczonym miejscem postojowym dla niepełnosprawnych. Wjazd na parking jest możliwy po użyciu domofonu przy szlabanie wjazdowym.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego na miejscu lub online.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

 

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ