STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  73. Aplikacja Inspektorska na finiszu
73. APLIKACJA INSPEKTORSKA NA FINISZU

Kolejna grupa aplikantów zakończyła studiowanie w Ośrodku Szkolenia PIP i w dniach 23-25 sierpnia 2017 r. złożyła państwowy egzamin z inspektorskiej dojrzałości.

 

Po roku intensywnego wysiłku nad zgłębianiem wiedzy z obszarów działań inspektora pracy i szlifowaniem w praktyce zawodowego warsztatu, nastąpił  najtrudniejszy okres dla grupy 73. Aplikacji Inspektorskiej. W lipcu i sierpniu zdawali swój końcowy, dwuetapowy egzamin państwowy, w formie pisemnej i ustnej.

 

Uroczyste zakończenie 73. Aplikacji Inspektorskiej.

 

Przed przystąpieniem do samodzielnej pracy muszą uzyskać uprawnienia do wykonywania czynności inspektora pracy i udowodnić w tym trudnym sprawdzianie swoją gotowość. Komisja egzaminacyjna, powołana prze głównego inspektora pracy, przygotowała kandydatom przykładowe materiały, obejmujące opisy sytuacji oraz dokumenty faktograficzne dotyczące naruszeń praw pracowniczych i zagrożeń bezpieczeństwa pracy, a rolą zdających było opracowanie szczegółowej dokumentacji pokontrolnej. W taki sposób komisja sprawdza wiedzę kandydatów oraz ich umiejętności opracowania protokołu z kontroli, stosowania środków prawnych, formułowania decyzji, wystąpień, wniosków o ukaranie oraz innych dokumentów, które towarzyszą każdemu inspektorowi w codziennej pracy.


Większość aplikantów dobrze poradziła sobie na egzaminie i z wynikiem pozytywnym zaliczyła swój najważniejszy sprawdzian z inspektorskiej dojrzałości. Ci, którym się teraz nie powiodło, mają wkrótce szansę na poprawkę.

 

Dariusz Mińkowski oraz Janusz Krasoń wręczają świadectwo egzaminacyjne.

 

Uroczyste wręczenie świadectw egzaminacyjnych i legitymacji służbowych ,,świeżo upieczonym” inspektorom pracy, poprzedziły wystąpienia Dariusza Mińkowskiego, zastępcy głównego inspektora pracy i Janusza Krasonia, dyrektora Ośrodka Szkolenia PIP, którzy gratulując nowej kadrze osiągniętego sukcesu wyrazili nadzieję, że powierzona funkcja inspektora pracy przyniesie zaszczyt, a ten przełoży się na sumienne, odpowiedzialne i profesjonalne działania w zawodowej praktyce. Miłe podziękowania dla kadry dydaktycznej szkoły na ręce Grażyny Panek, zastępcy dyrektora OS PIP oraz Małgorzacie Marszałek za pełne serca opiekuństwo złożył starosta grupy.

 

Dariusz Mińkowski wręcza legitymację inspektorską.

 

Po przyjęciu do inspektorskiej rodziny absolwenci odetchnęli z ulgą i z przyjemnością stanęli do pamiątkowych fotografii na tle murów swojej wrocławskiej szkoły. Spędzili tu ważny, choć trudny okres swojego zawodowego życia i będą nie raz powracać, by kontynuować doskonalenie.

 

Wspólne zdjęcie uczestników 73. Aplikacji Inspektorskiej.

 

Życzymy im satysfakcji z pracy, powodzenia w dalszym rozwoju zawodowym i rychłych awansów!


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ