STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  FINAŁ 74. Aplikacji Inspektorskiej
Finał 74. Aplikacji Inspektorskiej

W dniach 29-31 stycznia 2018 r. odbył się w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu końcowy etap egzaminu państwowego, zakończony dla 23 uczestników rocznego szkolenia aplikacyjnego uzyskaniem inspektorskich uprawnień.


Drugi etap egzaminu państwowego w formie ustnej polega na wykazaniu się wiedzą, niezbędną do wypełniania zawodu inspektora pracy. Komisja Egzaminacyjna, po ocenieniu dokumentacji z kontroli, sporządzonej przez kandydatów w ramach wcześniej odbytej części pisemnej egzaminu, sprawdza umiejętności w zakresie obrony zastosowanych w niej argumentów i środków prawnych.


Uczestnicy 74. Aplikacji Inspektorskiej z wielką ulgą i satysfakcją przyjęli 31 stycznia 2018 r. ogłoszone przez Komisję wyniki podczas uroczystego spotkania podsumowującego egzamin. Zaliczyli pomyślnie tę najważniejszą próbę dojrzałości do podjęcia samodzielnej pracy, na co zasłużyli sobie sumienną, bardzo intensywną nauką i aktywną praktyką zawodową oraz uzyskali uprawnienia do wykonywania lub nadzorowania czynności kontrolnych jako inspektorzy pracy.

 

   

Uczestnicy spotkania podsumowującego egzamin.

 

Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej, Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy uroczyście wręczył "świeżo upieczonym" inspektorom pracy świadectwa egzaminacyjne i legitymacje służbowe. Pogratulował młodej kadrze osiągniętego wyniku, podziękował kadrze Ośrodka za wkład pracy w wykształcenie nowej kadry i członkom Komisji za ich trud egzaminacyjny. Uhonorował też wrocławską aplikantkę Justynę Wnętrzak specjalnym dyplomem uznania za osiągnięcie bardzo dobrych ocen zarówno z wiedzy w zakresie prawnej ochrony pracy jak i technicznego bezpieczeństwa pracy, a na ręce Małgorzaty Łagockiej, okręgowej inspektor pracy we Wrocławiu skierował wyrazy uznania i podziękowania za bardzo dobre przygotowanie praktyczne aplikantki do zawodu oraz zaangażowanie inspektorów z Okręgu w  proces jej kształcenia.  Wszystkim aplikantom życzył sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

                

Wręczenie legitymacji służbowych.

 

Grażyna Panek, zastępca dyrektora OS PIP żegnając aplikantów w imieniu pracowników Ośrodka i wykładowców zachęcała ich do dalszej pracy nad własnym rozwojem zawodowym, zaprosiła do udziału w szkoleniach doskonalących i życzyła wszystkim uzyskania nominacji do tytułu mianowanego inspektora pracy i spotkania się w komplecie za trzy lata na ceremonii inspektorskiego ślubowania.

 

W uroczystości wziął udział cały skład Komisji Egzaminacyjnej i goście: Bogdan Drzastwa i Andrzej Kwaliński, zastępcy głównego inspektora pracy, Zbigniew Studziński, okręgowy inspektor pracy w Bydgoszczy, kierownictwo OIP Wrocław oraz Lesław Grajewski, p.o. dyrektor Ośrodka Szkolenia PIP, którzy wraz z absolwentami z przyjemnością stanęli do pamiątkowej fotografii.

 

Wspólne zdjęcie.


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ