STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  75. Aplikacja Inspektorska przystąpiła do egzaminu państwowego
75. Aplikacja Inspektorska przystąpiła do egzaminu państwowego

Podinspektorzy ukończyli zgłębianie wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności inspektorskiego warsztatu pracy, zaliczyli też egzamin wewnętrzny i w dniach 1-2 października 2018 r. przystąpili do finałowej sesji.

 

Uczestnicy 75. Aplikacji Inspektorskiej.


Wystartowali równo z początkiem roku akademickiego, ale dla nich to już ostatni etap studiowania - część pierwsza egzaminu państwowego w formie pisemnej. Zadaniem aplikantów jest rozwiązanie, kolejno w każdym dniu egzaminu, problemów z zakresu prawnej ochrony pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy oraz opracowanie szczegółowych procedur postępowania kontrolnego i stworzenie pokontrolnej dokumentacji na podstawie przygotowanych przez Komisję opisów sytuacyjnych i dokumentów o naruszeniu praw pracowniczych. Prace te zostaną ocenione pod kątem zastosowanej wiedzy i umiejętności sporządzenia protokołu z kontroli, stosowania środków prawnych, formułowania decyzji, wystąpień, wniosków o ukaranie oraz innych dokumentów, które towarzyszą każdemu inspektorowi w codziennej pracy.

 

Powitanie egzaminowanych przez głównego inspektora pracy.


Egzaminatorzy ciepło powitali uczestników 75. Aplikacji. Przewodniczący Komisji Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy przedstawił zasady tworzenia zadanych opracowań, ze wskazaniem rozstrzygania spraw istotnych i formułowania zdecydowanych wniosków oraz życzył zdającym emocjonalnego rozluźnienia, dobrego skupienia, spokojnego pisania i efektywnego wykorzystania wiedzy.

 

Egzamin państwowy 75. Aplikacji Inspektorskiej.


W oczekiwaniu na oceny, trzymajmy kciuki.


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ