STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Inspektorskie pasowanie 75. Aplikacji Inspektorskiej
Inspektorskie pasowanie 75. Aplikacji Inspektorskiej

Po zakończonej sukcesem sesji egzaminacyjnej cała grupa aplikacyjna otrzymała 26 października 2018 r. legitymacje z uprawnieniami inspektorskimi, a Państwowej Inspekcji Pracy przybyło 23 solidnie przygotowanych pracowników.


Najważniejsza próba przed samodzielną pracą, jaką jest egzamin państwowy uprawniający do wykonywania lub nadzorowania czynności kontrolnych, złożony przez kandydatów na inspektorów z 75. Aplikacji Inspektorskiej przed komisją powołaną przez głównego inspektora pracy została zaliczona wyśmienicie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrym przygotowaniem do zawodu inspektora pracy. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy wystawiła zdającym wysokie oceny, których średnia w całej grupie wyniosła 4,47.

 

Bogdan Drzastwa podsumowuje wyniki egzaminów państwowych.

 

Członkowie Komisji oraz uczestnicy 75. Aplikacji Inspektorskiej.


Na specjalne wyróżnienia Komisji zasłużyły aplikantki: Ewelina Brenda z OIP Katowice, Monika Mędrkiewicz z OIP Gdańsk i Kamila Pawłowska z OIP Kielce, które pisemne prace w pierwszej części egzaminu zaliczyły na oceny bardzo dobre. Zgodnie z uprawnieniem wprowadzonym do regulaminu egzaminacyjnego Zarządzeniem GIP nr 77/18 z dnia 18 października 2018 r., jako pierwsze zostały uhonorowane przywilejem zwolnienia ze zdawania części ustnej egzaminu.

 

Wyróżnione aplikantki.


Podczas uroczystości inspektorskiego pasowania Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy i Andrzej Wlazło, zastępca dyrektora OS PIP wręczyli "młodej kadrze" kolejno legitymacje służbowe i dyplomy ukończenia aplikacji inspektorskiej.

 

Bogdan Drzastwa wręcza legitymację służbową.

 

Bogdan Drzastwa wręcza legitymację służbową.

 

Członkowie Komisji oraz uczestnicy 75. Aplikacji Inspektorskiej.

 

Legitymacja służbowa inspektora pracy.


Bogdan Drzastwa gratulując aplikantom tak dobrego przygotowania i osiągniętych wyników egzaminacyjnych podziękował kadrze Ośrodka, kierownikowi szkolenia oraz opiekunom inspektorskich praktyk za trud włożony w ich wykształcenie. W przesłaniu do rozpoczynających samodzielną pracę inspektorów apelował o rozwagę i staranne wypełnianie obowiązków służbowych oraz wypracowanie własnych metod odreagowania po skomplikowanych kontrolach i trudnych postępowaniach powypadkowych. Podkreślił: "Na własny rachunek oznacza to, że wszystko dziać się będzie naprawdę, w realu, a Państwo będą organami I instancji, co w naszym przypadku oznacza zdolność do podejmowania określonych czynności, w tym min. wydawania decyzji, które dają wiele satysfakcji, ale też rodzą określoną odpowiedzialność". Życzył wszystkim dobrego samopoczucia w inspektorskiej rodzinie oraz zachęcał do kontynuowania wspólnoty 75. grupy aplikacyjnej - częstych kontaktów i wymiany poglądów zawodowych.

 

Wspólne zdjęcie członków Komisji oraz uczestników 75. Aplikacji Inspektorskiej.


Odwagi na starcie i szybkich sukcesów w zawodowym rozwoju.

 

Wspólne zdjęcie członków Komisji oraz uczestników 75. Aplikacji Inspektorskiej.

 


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ