STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  76. Aplikacja Inspektorska rozpoczęła naukę
76. Aplikacja Inspektorska rozpoczęła naukę

Nowa grupa 27 kandydatów na inspektorów pracy rozpoczęła 8 stycznia 2018 r. szkolenie aplikacyjne.

 

Kandydaci na inspektorów pracy.

 

W uroczystej inauguracji udział wzięli Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy wraz z zastępcami Dariuszem Mińkowskim, Andrzejem Kwalińskim oraz Bogdanem Drzastwą.

 

Uczestnicy inauguracji.

 

Witając zebranych, zastępca dyrektora Ośrodka Grażyna Panek zaakcentowała główne treści programu szkolenia aplikacyjnego oraz podkreśliła rangę zdobytej wiedzy i praktyki w przygotowaniu do przyszłego zawodu inspektora pracy. Zapewniła o przygotowaniu dobrych warunków do nauki pod kierunkiem sprawdzonych wykładowców i najlepszych, doświadczonych inspektorów pracy.

 

Powitanie uczestników przez Wiesława Łyszczka.

 

Wiesław Łyszczek w swoim przesłaniu do kandydatów na inspektorów pracy namawiał do budowania w sobie pozytywnych nastawień i atmosfery spokoju, by bezstresowo przyswajać wiedzę i umiejętności, przy okazywaniu sobie wzajemnej pomocy oraz życzył wszystkim dotrwania w zdrowiu i w pełnym składzie osobowym do finału. Natomiast Dariusz Mińkowski podkreślił, że najważniejsza jest chęć i zaangażowanie w naukę oraz wykorzystanie opiekunów szkolenia, aby zdobyć jak najwięcej praktycznej wiedzy.

 

Uczestnicy 76. Aplikacji inspektorskiej rekrutują się z prawie wszystkich okręgowych inspektoratów pracy. Cykl ich kształcenia obejmie dwutygodniowe sesje teoretyczne, egzamin wewnętrzny, praktykę pod kierunkiem doświadczonych inspektorów pracy w macierzystych jednostkach oraz sesje uzupełniające, gruntujące zdobytą wiedzę i przygotowanie warsztatowe. Na końcu czeka ich egzamin państwowy przed komisją powołaną przez Głównego Inspektora Pracy.

 

  

Uczestnicy 76. Aplikacji Inspektorskiej.

 

W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Rady Programowo-Metodycznej przy Ośrodku Szkolenia PIP.


fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ