STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Egzamin państwowy w czasach pandemii
Egzamin państwowy w czasach pandemii

Grupa 19 kandydatów na inspektorów pracy przystąpiła 25 i 26 czerwca 2020 r. w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu do egzaminu państwowego uprawniającego do wykonywania lub nadzorowania czynności kontrolnych. Prowadziła go komisja powołana przez Głównego Inspektora Pracy.


Egzamin państwowy pod przewodnictwem Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy, miał wyjątkowy przebieg w związku ze ścisłymi rygorami sanitarno-epidemicznymi wynikającymi ze stanu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Pisemny egzamin państwowy.


W Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu odbyła się pierwsza – pisemna część egzaminu państwowego. Od zeszłego roku egzamin realizowany jest w formie elektronicznej z wykorzystaniem stosowanego w działalności inspektorskiej programu Navigator.


Zajęcia teoretyczne aplikacji inspektorskiej, której uczestnicy wywodzą się w całości z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, jako pierwsze w historii Państwowej Inspekcji Pracy były od kwietnia br. prowadzone za pomocą komunikatora internetowego Skype. Zagrożenie epidemiczne wymusiło i przyspieszyło zastosowanie w pracy naszego ośrodka innych, zdalnych form przekazu wiedzy. Obecnie Skype jest narzędziem, które wykorzystywane jest również do prowadzenia szkoleń dla wszystkich pracowników urzędu.


Kolejny etap egzaminu państwowego dla warszawskiej grupy aplikacyjnej (część ustna) odbędzie się w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie.


opr. OSPIP/GIP

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

 

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ