STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Łotewscy inspektorzy pracy z wizytą w OS PIP
Łotewscy inspektorzy pracy z wizytą w OS PIP

W dniach 22-24 maja 2018 r. gościła w Ośrodku Szkolenia PIP delegacja Państwowej Inspekcji Pracy Republiki Łotewskiej. Wizyta została zorganizowana w ramach projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i służyła wymianie informacji, poznaniu praktyki działania i doświadczeń polskich inspektorów pracy.


Delegację podejmowali Małgorzata Łagocka, okręgowy inspektor pracy we Wrocławiu i Lesław Grajewski, dyrektor Ośrodka Szkolenia PIP. Zgodnie z programem dyrektor i pracownicy Ośrodka przedstawili  strukturę, zakres działania i organizację pracy wrocławskiej szkoły pracowników PIP. Szczegółowo omówili proces szkolenia aplikacyjnego kandydatów na inspektorów pracy, program rozwoju zawodowego pracowników PIP, metody kształcenia i system centralnie realizowanych szkoleń doskonalących oraz wyniki ich analiz i ocen. Była też okazja zwiedzić bazę Ośrodka i jego zaplecze dydaktyczne.

 

Prezentacja działalności Ośrodka.


W drugim dniu pobytu goście wraz z pracownikami Okręgowego Inspektoratu Pracy odwiedzili podwrocławskie gospodarstwo rolne. W trakcie wizyty zapoznali się z jego funkcjonowaniem, wyposażeniem w maszyny i urządzenia, zapleczem socjalnym oraz zaznajomili się z warunkami pracy osób zatrudnionych przy pracach polowych.

 

Uczestnicy spotkania.


Ostatni dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom kontrolnym polskich inspektorów pracy. Arkadiusz Kłos, zastępca okręgowego inspektora pracy przedstawił łotewskim kolegom podstawy prawne funkcjonowania, zakres działania i kompetencje PIP, omówił obszary kontroli oraz program działania Państwowej Inspekcji Pracy. W trakcie spotkania goście uzyskali  informację nt. kontroli w sektorze transportu oraz zapoznali się z narzędziami informatycznymi wspomagającymi działalność inspektora pracy.


opr. Marek Twardowski

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ