STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SŁOWACKIEJ INSPEKCJI PRACY
WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SŁOWACKIEJ INSPEKCJI PRACY

Delegacja Krajowego Inspektoratu Pracy Republiki Słowackiej gościła w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu 11 maja 2018 r. Był to drugi dzień wizyty, która rozpoczęła się spotkaniem z kierownictwem Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie.

 

Głównym celem wizyty w OS PIP była chęć poznania systemu kształcenia kadr Państwowej Inspekcji Pracy i prowadzonej działalności szkoleniowej. Słowackim gościom przewodniczył Karol Habina, Dyrektor Generalny Krajowego Inspektoratu Pracy Słowacji. Gospodarzami spotkania byli Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Lesław Grajewski, dyrektor Ośrodka Szkolenia PIP.

 

Wiesław Łyszczek oraz Karol Habina wraz z zastępcami.


Po obszernej prezentacji polityki szkoleniowej Urzędu na rzecz rozwoju zawodowego pracowników PIP i roli Ośrodka w tym procesie, przedstawionej przez Elwirę Janczyńską, kierownika Działu Szkoleń rozmawiano szczegółowo o metodach kształcenia, zasadach doboru uczestników i przygotowaniach programów szkoleń. Następnie, słowaccy inspektorzy poznawali tematy związane z przebiegiem szkoleń wstępnych dla kandydatów na inspektorów pracy oraz systemem organizacji działalności szkoleniowej, w tym stosowanych narzędzi wspomagających analitykę zadowolenia uczestników i efektywności kształcenia przygotowane przez Małgorzatę Marszałek i Marka Twardowskiego, głównych specjalistów Działu Szkoleń. Była też okazja do spotkania z grupą 76 Aplikacji Inspektorskiej i podejrzenia zajęć szkoleniowych w praktyce.

 

Prezentacja działalności szkoleniowej Ośrodka.


Na zakończenie wizyty, Miroslava Skičková, Dyrektor Departamentu Inspekcji Pracy zaprezentowała stronie polskiej system kształcenia inspektorów pracy oraz kadr stosowany przez Krajowy Inspektorat Pracy Republiki Słowackiej.

 

Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.

 

Podsumowując wizytę, Wiesław Łyszczek wyraził chęć kontynuowania współpracy pomiędzy urzędami Polski i Słowacji.


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ