STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  EGZAMIN PAŃSTWOWY 74. APLIKACJI INSPEKTORSKIEJ
EGZAMIN PAŃSTWOWY 74. APLIKACJI INSPEKTORSKIEJ

Podinspektorzy pracy po zakończonym okresie studiowania przystąpili w dniach 8 i 9 stycznia 2018 r. do pierwszego etapu egzaminu państwowego.

 

Uczestnicy 74. Aplikacji Inspektorskiej.


Egzamin pisemny składa się z dwóch części i prowadzony jest przez Komisję powołaną przez Głównego Inspektora Pracy. Przez 6 godzin w każdym z dwóch dni aplikanci rozwiązują kolejno problemy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Na podstawie przygotowanych przez Komisję materiałów, obejmujących opisy sytuacji oraz dokumentów dotyczących naruszeń praw pracowniczych opracowują szczegółowe procedury postępowania kontrolnego i tworzą dokumentację pokontrolną. Ich prace zostaną ocenione pod kątem zastosowanej wiedzy i umiejętności sporządzenia protokołu z kontroli, stosowania środków prawnych, formułowania decyzji, wystąpień, wniosków o ukaranie oraz innych dokumentów, które towarzyszą każdemu inspektorowi w codziennej pracy.

 


Członkowie Komisji egzaminacyjnej.


Przewodniczący Komisji egzaminacyjnej, Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy omówił reguły tworzenia zadanych opracowań. Sugerował zdającym, aby utrzymując się w czasie przeznaczonym na egzamin formułowali zdecydowane wnioski oraz sygnalizowali istotne z punktu widzenia inspektora sprawy do rozwiązania. Życzył również spokojnego pisania i dobrych efektów pracy!

 


Główny inspektor pracy omawia reguły egzaminu.


fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ