STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  IV KONFerencja pracowników służby bhp
IV Konferencja Pracowników Służby BHP

Od 4 lat czerwiec jest miesiącem szczególnym dla Ośrodka w obszarze kontaktów ze środowiskiem bhp. To w tym okresie organizowana jest cykliczna konferencja pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy.

W dniach 24-25 czerwca 2010 roku odbyła się już IV jej edycja pod hasłem „Kultura bezpieczeństwa elementem kształtowania wizerunku firmy”.

 

 

 

 

 

 

Licznie zgromadzeni goście konferencji, biorąc udział w trzech sesjach tematycznych mieli możliwość zapoznania się z interesującą tematyką a mianowicie:

  • w obszarze kształtowania bezpiecznych zachowań pracowników była mowa o związku kultury bezpieczeństwa z wypadkowością, jak również czynnikach wpływających na zachowania pracowników a tym samym na zagrożenie wypadkowe; przedstawiciele wiodących firm Dolnego Śląska podawali przykłady motywowania pracowników do bezpiecznej pracy, przedstawiali wpływ monitoringu w organizacji na zachowywania pracowników oraz prezentowali program kultury bezpieczeństwa w swoich przedsiębiorstwach,
  • sesja dotycząca trendów w nowoczesnym bezpieczeństwie pracy poświęcona została europejskim wymaganiom dotyczącym maszyn, ewolucji bezpiecznych technologii w świetle zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa przy maszynach i urządzeniach technicznych oraz ocenie ryzyka w ustawodawstwie UE jako niezbędnego elementu w nowoczesnym przedsiębiorstwie,
  • kultura bezpieczeństwa elementem rozwoju, innowacyjności i organizacji zarządzania w przedsiębiorstwie to temat ostatniej sesji konferencji w której inspektorzy pracy omawiali działania organizacyjne kształtujące wysoką kulturę bezpieczeństwa, wpływ kultury bezpieczeństwa na wypadki przy pracy, jak również ocenę i monitorowanie kultury bezpieczeństwa; konferencję zakończył bardzo ciekawy wykład o promocji kultury bezpieczeństwa poprzez sztukę, który uczestnicy konferencji przyjęli z dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

Dziękując wszystkim gościom za udział w konferencji, pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby kolejna, V edycja, była równie interesująca merytorycznie i udana organizacyjnie.  Do zobaczenia na kolejnej konferencji pracowników służby bhp!

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ