STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Francuscy kandydaci na inspektorów pracy z wizytą w OS PIP
Francuscy kandydaci na inspektorów pracy z wizytą w OS PIP

Stażyści z Krajowego Instytutu Pracy, Zatrudnienia i Kształcenia Zawodowego we Francji (INTEFP) odbyli w dniach 24-28 września 2018 r. wizytę studyjną, zorganizowaną przez Ośrodek Szkolenia PIP we Wrocławiu.


W ramach współpracy z francuskim Ministerstwem Pracy, od 2010 roku Państwowa Inspekcja Pracy wspiera działania tamtejszych instytucji w zakresie reformy systemu kształcenia służb inspekcyjnych. Francuscy kandydaci na inspektorów pracy na zakończenie szkolenia wstępnego biorą udział w międzynarodowym stażu realizowanym w administracji pracy innego państwa członkowskiego UE lub instytucji europejskiej. Początkowo, grupy francuskich stażystów podejmowały Okręgowe Inspektoraty Pracy w Krakowie i Szczecinie, a od 2014 r. organizatorami kolejnych wizyt studyjnych są wspólnie OIP Wrocław i Ośrodek Szkolenia PIP.


W tegorocznym spotkaniu w polskiej szkole inspekcji pracy uczestniczyła 14-osobowa grupa gości z Francji, którą powitali jako gospodarze Lesław Grajewski, dyrektor OS PIP i jego zastępca Andrzej Wlazło.

 

Powitanie francuskich kandydatów na inspektorów pracy.


Wpływ nowych technologii na rynek pracy” był przewodnim tematem prezentowanych zagadnień szczegółowych. Podczas wizyty we wrocławskim Okręgowym Inspektoracie Pracy stażyści zapoznali się z podstawami prawnymi działania, uprawnieniami i zadaniami polskiej Państwowej Inspekcji Pracy i zakresem działania poszczególnych komórek organizacyjnych OIP, ze szczególnym uwzględnieniem stosowanych narzędzi informatycznych, ich wykorzystywaniem w pracy inspektora pracy w zakresie działań kontrolno-nadzorczych oraz analitycznych. W kolejnych etapach wizyty zaprezentowane zostały tematy dotyczące kodeksowych i pozakodeksowych form świadczenia pracy w Polsce, rodzajów i charakterystyki umów związanych z pracą zawieranych na podstawie przepisów prawa cywilnego oraz udziału Państwowej Inspekcji Pracy jako regulatora zatrudnienia niepracowniczego (umowy cywilnoprawne). Rozmawiano też o ewolucji procesu organizacji pracy – home office, telepraca, zadaniowość pracy, itp. oraz łączeniu pracy z obowiązkami rodzicielskimi.

 

Powitanie francuskich kandydatów na inspektorów pracy.


Intensywną pracę poznawczą francuskich kandydatów na inspektorów pracy zwieńczyła pogłębiona dyskusja i podsumowanie, w którym goście wyrazili podziękowania zaangażowanej kadrze inspektorskiej PIP za interesujący dobór zagadnień, ich przejrzystą i ciekawie prowadzoną prezentację, a organizatorom za stworzenie dobrego klimatu i warunków pracy.

 

Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ