STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy
100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy

W roku Jubileuszu Państwowej Inspekcji Pracy, główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek wręczył dyplomy i okolicznościowe medale długoletnim pracownikom Urzędu.

 

3 stycznia 1919 r. naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski podpisał Dekret tymczasowy o urządzeniu i działalności inspekcji pracy. Artykuł pierwszy stanowił, że "Inspekcja pracy nadzoruje należyte stosowanie przepisów prawa o ochronie pracy we wszystkich dziedzinach pracy najemnej, zapewniając pracownikom korzyści, przyznane im przez obowiązujące socjalno–polityczne prawodawstwo".

 

Pamiątkowe medale dla zasłużonych pracowników.


Sto lat służby na rzecz ochrony pracy było okazją do uhonorowania pamiątkowymi medalami i dyplomami tych osób, które pracują w Państwowej Inspekcji Pracy co najmniej 20 lat.

 

Wiesław Łyszczek wręcza medal oraz dyplom.


Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek podziękował za "rzetelną i efektywną pracę, która przekłada się na stały wzrost poziomu praworządności w stosunkach pracy i kształtowanie pozytywnego wizerunku Urzędu". Mimo Jubileuszu wszystkie wystąpienia i reakcje odbiorców, miały niezwykle żywy, emocjonalny, a czasem wręcz humorystyczny przekaz. Stulecie świętowali ludzie, którzy większość swojego zawodowego życia poświęcili Inspekcji. To ich codzienne działania, zaangażowanie, wiedza i doświadczenie, zgodnie z misją Państwowej Inspekcji Pracy – "sprzyjają ograniczeniu zagrożeń wypadkowych i poszanowaniu prawa pracy".

 

Przemówienie głównego inspektora pracy.


W uroczystości, zakończonej słodkim akcentem w postaci ogromnego tortu,  wzięło udział 103 pracowników Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu oraz dwunastu z Ośrodka Szkolenia PIP.

 

Pamiątkowy tort jubileuszowy.


opr. Elwira Janczyńska

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ