STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Aula Ośrodka Szkolenia PIP nosi imię Romana Giedrojcia
Aula Ośrodka Szkolenia PIP nosi imię Romana Giedrojcia

W dniu 18 grudnia 2017 r. odbyła się uroczystość nadania imienia śp. Romana Giedrojcia głównej sali wykładowej wrocławskiego Ośrodka Szkolenia. Nadaniu imienia towarzyszyło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi.

 


Pamiątkowa tablica.


Tegorocznej naradzie podsumowującej pracę Urzędu w 2017, w której uczestniczyli okręgowi inspektorzy pracy z całej Polski oraz kierownictwo PIP, towarzyszył szczególnie doniosły akcent, poświęcony pamięci wyjątkowego człowieka. Wieczorem 17 grudnia we wrocławskiej Katedrze odbyła się Msza Święta w intencji śp. Romana Giedrojcia, Głównego Inspektora Pracy, który 27 sierpnia 2017 r. odszedł nagle z inspektorskiej rodziny na wieczną wartę. We wspólnej modlitwie inspektorów pracy i pracowników Ośrodka uczestniczyli również żona zmarłego Ewa oraz jego brat Mieczysław, którzy zostali zaproszeni jako goście honorowi uroczystości.

 


Msza święta w intencji śp. Romana Giedrojcia.


Ceremonię nadania imienia amfiteatralnej auli w inspektorskiej szkole otworzył 18 grudnia dyrektor Ośrodka Janusz Krasoń. Przypomniał sylwetkę Romana Giedrojcia jako wykładowcy i egzaminatora kadry przyszłych i obecnych inspektorów pracy. Wystąpienia upamiętniające postać patrona wygłosili również Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Zbigniew Studziński, bliski współpracownik Romana Giedrojcia z Oddziału w Słupsku. Wspólnie z kadrą kierowniczą Urzędu i licznymi pracownikami PIP w ceremonii wzięli udział abp Józef Kupny, metropolita wrocławski - duszpasterz ludzi pracy i Kazimierz Kimso, przewodniczący Regionu NSZZ "Solidarność" Dolny Śląsk.

 


Otwarcie ceremonii przez dyrektora OS PIP Janusza Krasonia.
 


Uczestnicy ceremonii.


Roman Giedrojć był inspektorem pracy z krwi i kości, zawsze wrażliwy na los ludzi pracy stał odważnie na straży ich praw i bezpieczeństwa. Skutecznie orędował ważnym społecznie sprawom jako związkowiec Solidarności, wierny wartościom Sierpnia 80. Pracowity, pełen pasji i wymagający Szef, najwięcej od siebie samego, dbający o pracowników i dumny z efektów rzetelnie wykonanej pracy inspektorów. Mocno zaangażowany w kształcenie młodych kadr, przekazywał swoje ideały uczącym się w Ośrodku Szkolenia PIP aplikantom i jako egzaminator ich dojrzałości do podjęcia obowiązków inspektora pracy, wymagał solidnej znajomości warsztatu, rozumienia zawodowej misji i gotowości do pełnienia społecznej służby.


Oddając hołd pamięci cenionemu, szanowanemu i godnemu naśladowania człowiekowi, główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek powiedział: Roman odszedł i z tym musimy się pogodzić. Ale wciąż może być blisko - nie tylko w prywatnych wspomnieniach o nim jako o człowieku, lecz także w spuściźnie zawodowej, którą nam zostawił. Podejmujemy wyzwanie kontynuowania jego misji, a towarzyszyć nam będzie jego pasja, jego niezłomność, jego odwaga. O tym wszystkim przypominać nam będzie również ta Aula, od dziś imienia Romana Giedrojcia.

 

Pamiątkową tablicę z wizerunkiem patrona, umieszczoną na ścianie reprezentacyjnej sali wykładowej Ośrodka wspólnie odsłonili żona Ewa i brat Mieczysław Giedrojć. Abp Józef Kupny dokonał jej poświęcenia i poprowadził modlitwę za duszę zmarłego.

 


Odsłonięcie pamiątkowej tablicy. (fot. Janusz Wolniak)

 


Poświęcenie tablicy przez abp. Józefa Kupnego.

 

Goście honorowi uroczystości.


opr. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ