STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  OS PIP w roku jubileuszu 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy

Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera

w roku jubileuszu 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy

Od prawie 70 lat prowadzimy szkolenia na rzecz ochrony pracy.


100 lat temu - 3 stycznia 1919 roku w Dzienniku Praw Państwa Polskiego został opublikowany Dekret tymczasowy o urządzeniu i działalności Inspekcji Pracy. Dekret Marszałka Józefa Piłsudskiego - Naczelnika Państwa Polskiego, jednego z ojców niepodległej Polski, był jednym z pierwszych aktów państwa, które odzyskało wolność po ponad stu dwudziestu latach rozbiorów. Idea nowoczesnego państwa, dbającego o warunki pracy i chroniącego życie i zdrowie swych obywateli, przyczyniła się do prawnego uregulowania ochrony pracy najemnej.

 

Marszałek Józef Piłsudski podpisuje Dekret.


Jubileuszowy rok Inspekcji to jednocześnie jubileusz 69-lecia Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy. Od prawie 70  lat w murach wrocławskiej szkoły kształcą się i doskonalą ludzie, którym bliska jest sprawa ochrony człowieka w procesie pracy. Czasy obecne Ośrodka to, wpisane w Ustawę o Państwowej Inspekcji Pracy, zadania szkolenia i doskonalenia kadr Państwowej Inspekcji Pracy oraz upowszechniania wiedzy i informacji w zakresie ochrony pracy. Ośrodek szkoli kandydatów na inspektorów pracy oraz doskonali wiedzę i umiejętności pracowników całego urzędu. To w naszych salach, pod opieką najlepszych wykładowców, przyszli inspektorzy pracy, zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji ustawowych zadań nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy. Tutaj także, w trakcie szkoleń doskonalących,  aktualizują i uzupełniają swoje zawodowe kompetencje wszyscy pracownicy PIP. Swoją ofertę edukacyjną Ośrodek kieruje także do partnerów społecznych – związków zawodowych i społecznych inspektorów pracy. Ośrodek jest miejscem dialogu socjalnego – jako animator konferencji, szkoleń i różnych projektów edukacyjnych, służących wymianie poglądów na temat zagadnień prawa pracy, w tym bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. Ośrodek aktywnie uczestniczy w pracach Międzynarodowej Sieci Instytutów Szkoleniowych w Dziedzinie Pracy (RIIFT) oraz stanowi forum spotkań inspekcyjnych delegacji z krajów Europy.

 

Budynek szkoleniowy OS PIP.


Budynek hotelu jest przykładem eksperymentalnego budownictwa okresu międzywojennego. Zaprojektowany został przez Hansa Scharouna jako jeden z elementów wrocławskiej wystawy z roku 1929 "Mieszkanie i Miejsce Pracy". Do dziś, ze względu na nowatorskie, modernistyczne rozwiązania wzbudza podziw międzynarodowych architektów i gości. Nasze dwa obiekty położone są w pięknej, zabytkowej części miasta obok, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO – Hali Stulecia, najstarszego i największego na ziemiach polskich ogrodu zoologicznego oraz liczącego prawie 150 lat – wielohektarowego, cennego krajobrazowo i dendrologicznie – Parku Szczytnickiego.

 

Budynek hotelowy OS PIP.

 

Ośrodek Szkolenia PIP z lotu ptaka.


opr. Elwira Janczyńska

fot. archiwum OS PIP

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

 

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ