STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  Nowe obszary zainteresowania Państwowej Inspekcji Pracy
Nowe obszary zainteresowania Państwowej Inspekcji Pracy

Każdy pracownik Państwowej Inspekcji Pracy ma możliwość udziału w różnych formach kształcenia w zakresie wynikającym z potrzeb i zadań PIP.

 

Przepisy dotyczące czasu pracy są od lat jednym z głównych zagadnień prawa pracy, w którym pracodawcy dopuszczają się szeregu naruszeń. Kontrole w branżach o znacznym nasileniu nieprawidłowości takich jak handel i naprawy, przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, transport i gospodarka magazynowa są prowadzone corocznie, a ich efekty znajdują swój opis w sprawozdaniu z działalności Państwowej Inspekcji Pracy.


Tematyka z zakresu czasu pracy jest również ujęta w tegorocznym Planie Szkoleń Centralnych realizowanym w OS PIP, w części przeznaczonej dla pracowników wykonujących i nadzorujących czynności kontrolne. W katalogu szkoleń znajdują się propozycje dotyczące czasu pracy w transporcie drogowym, czasu pracy osób niepełnosprawnych, czasu pracy w zakładach opieki zdrowotnej oraz czasu pracy pracowników oświaty.


W ostatnim okresie Państwowa Inspekcja Pracy prowadziła również  kontrole w liniach lotniczych działających na naszym rynku. Mając na uwadze odpowiedni poziom merytoryczny inspektorów pracy, z inicjatywy Głównego Inspektora Pracy, Wiesława Łyszczka, nowością w Planie Szkoleń będzie szkolenie na temat czasu pracy członków załóg statków powietrznych. Szczegółowe kwestie dotyczące norm i wymiaru czasu pracy pilotów oraz pozostałych zagadnień wynikających z prawa lotniczego inspektorom pracy wyjaśnią specjaliści – przedstawiciele Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ