STRONA GŁÓWNA  /
WYDARZENIA
/  4. Spotkanie polsko-niemieckiego zespołu ekspertów ds. azbestu
4. Spotkanie polsko-niemieckiego zespołu ekspertów ds. azbestu

Kolejne spotkanie ekspertów poświęcone tematyce bezpieczeństwa i higieny usuwania azbestu odbyło się w dniach 14-15 czerwca 2018 r. we wrocławskim Ośrodku Szkolenia PIP.


Uczestników przywitał Lesław Grajewski, dyrektor Ośrodka Szkolenia PIP jako gospodarz miejsca spotkania, a wprowadzenie do obrad wygłosił Jakub Chojnicki, dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli w Głównym Inspektoracie Pracy.

 

Uczestnicy Zespołu ds. azbestu.


Spotkanie było kontynuacją podjętej wcześniej współpracy inspekcji pracy z obydwu krajów. Tematyka obrad koncentrowała się wokół zagadnień dotyczących wymagań prawnych wobec przedsiębiorców wykonujących prace przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest. Skupiono się na porównawczej analizie obowiązujących regulacji prawnych w tym zakresie oraz problemach wynikających z istniejących między nimi różnic. Celem prac Zespołu jest opracowanie poradników dla przedsiębiorców zajmujących się usuwaniem wyrobów zawierających azbest, opartych na wskazaniu wymagań obowiązujących w powyższym zakresie w każdym kraju. Jest to szczególnie istotne z uwagi na zauważalne przez stronę niemiecką zintensyfikowanie wykonywania prac usuwania wyrobów azbestowych na terenie Niemiec przez polskie firmy, które wywiązując się z polskich wymagań prawnych, nie spełniają jednocześnie niektórych niemieckich przepisów w tej dziedzinie.

 

Eksperci ze strony Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Państwową Inspekcję Pracy reprezentowali eksperci: Sylwia Oziembło-Brzykczy - główny specjalista w Departamencie Nadzoru i Kontroli GIP, Zbigniew Bryk - starszy inspektor pracy - specjalista w OIP Kraków, Marek Dudek - starszy inspektor pracy - specjalista w OIP Katowice oraz Waldemar Klucha - starszy inspektor pracy - specjalista w OIP Łódź.

 

Eksperci ze strony niemieckich urzędów.


W pracach Zespołu uczestniczyli eksperci niemieccy: Maik Schreiber z Urzędu ds. Zdrowia i Spraw Społecznych w Landzie Meklemburgii - Pomorza Przedniego, Bettina Schröder z Urzędu ds. Zdrowia i Ochrony Konsumenta w Hamburgu, Markus Stettnisch z Urzędu Ochrony Pracy, Ochrony Zdrowia i Bezpieczeństwa Technicznego w Berlinie i Thomas Gehrke z Ministerstwa Pracy, Spraw Społecznych, Zdrowia, Kobiet i Rodziny w Brandenburgii.

 


Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.


opr. Sylwia Oziembło-Brzykczy
red. Aldona Matyjek

fot. Szymon Kaczor

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem najnowszych informacji podaj swój e-mail

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
im. Profesora Jana Rosnera
we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5
51-622 Wrocław

 

centrala:

 (71) 37 10 404

kancelaria:

 (71) 37 10 409

fax:

 (71) 37 10 402

e-mail:

 kancelaria@os.pip.gov.pl

 

  Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

Ochrona danych osobowych

Mapa dojazdu
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.ospip.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ